Běhat vyráží do pražských parků i ulic. Jak přiznala, v zoologické zahradě, kudy vedla celá trasa závodu, běžela poprvé. Ve Dvoře Králové žil její pradědeček. Možnost vracet nosorožce z místního Safari Parku do Afriky považuje za zázrak.

Jak jste si užila Safariběh?

Jsem nadšená, bylo to krásné. Běžela jsem pomalu, fotila jsem si, poslouchala hudbu. Když jsem nemohla, tak jsem chvíli šla. Nerada se stresuju výsledným časem a umístěním, běhám pomalu.

Bylo zajímavé běžet v místech Afrického a Lvího safari, kde se budou zanedlouho volně pohybovat zvířata?
Rozhodně. Připomnělo mi to film Krev zmizelého. Jeho část se natáčela v Africe v Tanzánii. Zažila jsem tamní národní parky Serengeti a Tarangire.

Veškerý výtěžek ze startovného všech bezmála sedmi stovek běžců a prodeje doplňkových předmětů, včetně triček s námětem od vaší sestry Lely, půjde na převoz nosorožců dvourohých do národního parku Akagera ve Rwandě. Je dobré tímto způsobem přispět na takovou věc?
Ano. Smysl závodu se mi strašně líbí. Je výborné, že ve Dvoře Králové je zdravé prostředí, kde se nosorožcům daří a umožňuje vracet je do Afriky. Považuji to za zázrak. Je to dobrým duchem tohoto místa. Hodně závodů má v dnešní době podtext pomoci různým věcem. Každý si může vybrat, co je mu nejbližší. Můžeme to vnímat i jako určitý druh motivace. Člověk, který se těžko dokope k běhání nebo sportu, může mít jako výzvu natrénovat na závod. Udělat něco pro sebe a pro účel, na který je to potřeba.

Z vernisáže výstavy Rodinný komplex Geislerových v trutnovském Uffu.
Myslela jsem, že kecaj, říká Věra Geislerová

Co vy a běhání?
Běhám jednou za týden, někdy za čtrnáct dní, svoji trasu šest-sedm kilometrů. Proto mám ráda běhy, jakým byl ten sobotní ve Dvoře Králové. Člověka nakopnou k tomu, aby se zakousl a dal je.

Máte v Praze oblíbené místo?
Obora Hvězda, Ladronka, Stromovka.

Je těžší běhat po Praze než jinde?
Když má člověk chuť, tak to jde. Dá se to. Běhám nejen v parcích, ale klidně i po ulicích. Na tom není nic špatného.

Je pro vás běhání ventil, jak se uvolnit?
Ráda se udržuji ve formě. Ráda jím. Běhám tedy proto, abych mohla jíst.

Herečky pojmenovaly malé karakaly
Herečky pojmenovaly malé karakaly: Ryšár, Stouny a Luisa

Takže se ládujete steakem hned po doběhnutí?
Jasně! Dávám si jeden před běháním a druhý po něm (rozesměje se). Ne, ne. Já maso nejím. Běhání mi dělá dobře, baví mě. Děláte něco dobrého pro sebe. Když se pravidelně věnujete sportování, je to nejlepší prevence proti rakovině. A k běhání stačí málo, nazout tenisky a můžete vyrazit. Nepotřebujete k němu trenéra ani tělocvičnu. Můžete si vyběhnout kdykoliv, ráno, večer, podle vašich možností.

Věnujete se i jiným sportům?
Ještě dělám pilates.

Uvnitř zoo ve Dvoře Králové nad Labem závodilo v sobotu sedm stovek běžců.
V safari běželi pro nosorožce