Krkonošští farmáři Jan Basař a Jaroslav Hampl je uvedli do provozu kvůli velkému zájmu o prodej z automatu v Prosečném. Otevírací doba ve Vrchlabí bude prozatím omezena od 9 do 17 hodin. V Prosečném je automat na maso v provozu non-stop 24 hodin na dvoře farmy rodiny Basařových. Ve Vrchlabí má být součástí Farmářského domu také druhý typ automatů. Ten bude sloužit k výdeji připravených balíčků objednaných na e-shopu, které si zákazník vyzvedne do 24 hodin od vytvoření objednávky.

První automat v Česku, který po zaplacení kartou nebo v hotovosti vydává maso, vymysleli a zrealizovali Jan Basař z Farmy Basařovi v Prosečném společně s Jaroslavem Hamplem z Lánova z Ekofarmy 88.

Jan Basař z rodinné farmy Basařovi. Na jejich farmě v Prosečném si můžete koupit maso z automatu.
Ve farmářském automatu frčí nejvíc steaková masa. Další se staví ve Vrchlabí

"S panem Hamplem jsme se sešli na akci Asociace soukromého zemědělství, kde jsme řešili odbyt farmářských produktů. Tam se na podzim 2019 zrodil nápad na automaty na maso. Od té doby úřadujeme, papírujeme, vyřizujeme. První automat jsme si pořídili tak trochu na zkoušku, abychom si ho otestovali a vychytali případné nedostatky," vysvětluje Jan Basař.

První automat stál kolem 350 tisíc korun, vyroben byl v Evropské unii. Na jeho sestavení a dodávce se podílela firma Sixta z Hostinného, která se zabývá nápojovými a potravinovými automaty.

Farma Basařovi v Prosečném přišla s originální novinkou: automatem na maso.
Žebírka z automatu. Farma zavedla jako první v ČR novinku pro milovníky masa

Automat má pevné zabezpečení a zajištění proti vandalům, chrání ho plexisklo, disponuje speciálním LED osvětlením určeným pro maso, má přizpůsobený kapacitní výtah produktů, vyhřívané přední sklo proti rosení, kvalitní chlazení až na 0 stupňů. "Nejdůležitější je chlazení, které máme nastavené na necelé dva stupně. S masem v automatu je to obráceně než třeba s bagetou. Ta když je v automatu déle, tak je horší, maso naopak zraje a je lepší," tvrdí farmář z Prosečného.

"Chceme poskytnout prostor i dalším zemědělcům a vytvořit farmářskou tržnici pod střechou s širším sortimentem. Samozřejmě, až to půjde a povolí současná opatření," přibližuje plány.

Herci Marek Adamczyk (vlevo) a Kryštof Hádek při natáčení filmu Poslední závod, který vypráví příběh lyžařů Hanče, Vrbaty a Ratha, na náměstí v Hostinném v neděli 28. února.
Filmaři v Hostinném. Hádek vyhrál závod na náměstí, Bárdos mluvila o Hollywoodu

Automaty na maso chce Farmářský dům nabídnout i dalším zemědělcům v Česku. "Je to nenásilná forma a přímá cesta, jak farmář může dostat kvalitní české výrobky k českým zákazníkům," říká Jan Basař.