Kakao, čokoláda, káva a čaje z Fair Trade, mléčné produkty z farem, med a čerstvé pečivo, pomazánky a marmelády z vlastních zdrojů. To vše mohli v sobotu ochutnat lidé, kteří přišli férově posnídat v různých místech České republiky. Mezi zhruba sto desítku míst se zařadily i lokality v horském regionu.

Na happening formou pikniku, jenž se konal na Otevřené farní zahradě u sborového domu Českobratrské církve evangelické ve Vrchlabí, usedly ke společné snídani zhruba tři desítky lidí.

Každý, kdo přišel společně posnídat, přinesl také něco dobrého pro ostatní. „Na nedostatek jídla jsme si opravdu nemohli stěžovat," podotkl Jakub Kašpar, místokurátor Sboru ČCE a koordinátor Férové snídaně.

„Pila se férová káva, čaj i kakao, mléko z farmy z nedalekých Kunčic, na domácí chleba a rohlíčky byla k namazání domácí marmeláda, nebo pomazánka z tvarohu od místního faráře s domácí pažitkou," dodal. „Kdo nepřišel, prohloupil. Hlavní problém jsme měli totiž v tom, kdo si odnese to, co zbylo," poznamenal Jakub Kašpar s úsměvem.

Ohled na životní prostředí

Férová snídaně je kromě sousedského setkání podporou produktů, za něž pěstitelé, většinou z rozvojových zemí, dostali spravedlivě zaplaceno. Při jejich výrobě byl brán ohled na životní prostředí a na to, aby nebyla zneužita dětská práce.

Kromě produktů spravedlivého obchodu ve Vrchlabí použili biopotraviny a produkty farmářů z regionu i výpěstky z vlastních zahrádek. „Férová snídaně má za cíl podpořit i ekologicky šetrné a ohleduplné farmáře a lokální a regionální produkci. Každý se tak mohl pochlubit vlastními nápady, kuchařským uměním či zahradnickými úspěchy," přiblížil akci Jakub Kašpar.

Vzhledem k nepříznivému počasí se Férová snídaně v Harrachově konala jako piknik pod deštníky ve skiareálu Šaldoland. Ten leží v bezprostřední blízkosti Včelí stezky, a tak není divu, že se zde ochutnával letošní první med. Stejně jako například ve Vrchlabí, i v krkonošském středisku se akce účastnily s rodiči také děti. Lidé ochutnávali domácí koláče, marmelády, ale také domácí chleba, který upekla starostka Eva Zbrojová. Ta přivedla nejmladšího člena akce, svého ročního vnuka. „Věřím, že se příští rok příležitosti popovídat si a společně posnídat, se zúčastní více lidí," komentovala za organizátory patnáctičlennou účast Lenka Stehlíková, referentka harrachovského odboru cestovního ruchu města.

Snídalo se i v dalších místech regionu. Například u trutnovské kafírny nebo v eklogickém středisku Sever Horní Maršov.

(jm, zk)