Uskuteční se od 22. do 25. srpna 2024. Letos v srpnu navštívil festival TrutnOFF na Bojišti prezident Petr Pavel. Ten zavítá tento týden na oficiální prezidentskou návštěvu Královéhradeckého kraje. Ve středu přijede do Vrchlabí do nově otevřeného Muzea Krkonoš, kde se setká se starosty krkonošských měst a obcí.

V Trutnově na Bojišti začal ve čtvrtek festival TrutnOFF Open Air, první den večer přijel prezident Petr Pavel.
Prezident Pavel dostal v Trutnově modrou knížku. Náčelníkem místo Havla nebude

TrutnOFF zveřejní první kapely během nadcházejícího víkendu. „Omlouváme se všem, kteří hlasovali za dřívější termín. Nakonec rozhodly možnosti kapel. TrutnOFF bude ve znamení oslav čtyřiceti let od prvního pokusu o nezávislý festival. Při druhém adventu vybubnujeme první domácí kapely včetně jedné zpoza Velké vody,“ uvedli organizátoři z týmu Martina Věcheta. Zároveň zahájili předprodej vstupenek ve speciální vánoční cenu 1800 Kč za celý festival.

Zakladatel hudebního festivalu v Trutnově Martin Věchet na městském zastupitelstvu v pondělí 18. září.
Festival TrutnOFF nedostane od města ani korunu, konat se přesto bude dál

Martin Věchet hodnotil letošní návrat do Trutnova jako nadmíru povedený. „Bylo to nad očekávání,“ přiznal. „Jsme nohama na zemi. Sedm let tady byla pauza, nechceme jít cestou megalománie. Chceme festival udělat podobně jako letos, kdy to bylo milé, přátelské, aby to byl festival radosti jako letos. To by byla největší odměna,“ řekl před časem Martin Věchet.

Festival TrutnOFF na trutnovském Bojišti pokračoval v pátek 18. srpna druhým dnem.
FOTO: Jamajská legenda i zpívající vietnamský kuchař. Bojiště žije festivalem