Zdroj: Youtube

Hanč tragicky zahynul o 27 let později spolu s Václavem Vrbatou během lyžařského závodu na hřebenech Krkonoš a z jejich příběhu se stala legenda. Film režiséra a scenáristy Tomáše Hodana vypráví o tomto dramatu a ukáže, co se tehdy opravdu stalo, bez dobových polopravd. Do příběhu se tak vrací i důležitá postava Emericha Ratha, který se s nasazením života snažil Hanče zachránit.

Herci Marek Adamczyk (vlevo) a Kryštof Hádek při natáčení filmu Poslední závod, který vypráví příběh lyžařů Hanče, Vrbaty a Ratha, na náměstí v Hostinném v neděli 28. února.
Filmaři v Hostinném. Hádek vyhrál závod na náměstí, Bárdos mluvila o Hollywoodu

V hlavní roli Bohumila Hanče se představí Kryštof Hádek, další postavy dramatického příběhu ztvárnili Judit Bardos, Marek Adamczyk, Oldřich Kaiser, Vladimír Pokorný, Vladimír Javorský, Jan Hájek, Jaroslav Plesl a další skvělí herci. Film Poslední závod vznikl v produkci společnosti Punk Film a v koprodukci s Českou televizí.

Natáčení filmu Poslední závod v Hostinném.
FOTO: Podívejte se na herce v Hostinném. Judit Bárdos byla jako na výletě

Natáčelo se od konce února do konce dubna letošního roku na autentických místech a v extrémních podmínkách na hřebenech Krkonoš, na Labské boudě, Medvědí boudě, Brádlerových boudách, v Hostinném, na Jizerce, v Lázních Toušeň, Škvorci, Lukově u Loun a v Praze.

Herec Marek Adamczyk v maskérně před natáčením scén filmu Poslední závod v Hostinném.
Hvězda Kukaček Marek Adamczyk: Na dobových lyžích nás učil ve Vrchlabí Aleš Suk