O víkendu se s nepřízní počasí muselo vyrovnat devět statečných dvojic z Čech i Moravy.V sobotním odpoledni – v polovině závodu – však na čtyřech stanovištích soutěžící nechytli ani rybu, na pěti šťastnějších postech vytáhli na břeh 12 kaprů. „Je delší dobu zima, voda se během týdne ochladila minimálně o pět stupňů. Tyto výkyvy počasí působí na ryby. Pomalu tráví, nemají hlad. Nevíme, co jim nabídnout,“ shodovali se soutěžící rybáři s rozhodčími.

„Prudké ochlazení vody konstatoval i otužilec pan Cinke, který si na rybník chodí každodenně zaplavat. Dnes naměřil necelých deset stupňů,“ dodali domácí organizátoři. Dvě hodiny po polovině závodu šťastný Miroslav Krejčí z Nového Města na Moravě vytáhl krásného zlatého kapra (66 cm, 5,54 kg – na snímku Oldřicha Nermutě) a naděje soutěžících ožila.

„Liga družstev bude vyhodnocena jako celek. Jednotlivé kvalifikační závody jsou odměňovány pohárem pro vítěze kvalifikace a požitkovými cenami pro prvních 5 týmů. Vítěz celé ligy obdrží 20 tisíc korun, druhý tým 10 tisíc a třetí šest tisíc korun. Ostatní týmy budou odměněny věcnými cenami,“ lákal na včerejší zakončení Brodské ligy ředitel Milan Hrstka.