Sestava Jan Ferdinand Polášek, Vítězslav Vondra, Martin Pávek, Petr Marhoun, Jan Vacek zvládla 70 km po hřebenech hor za 3:49:05 hod. Druzí dorazili do cíle v lyžařském areálu ve Svatém Petru Žižkovský tygři B se ztrátou sedmi a půl minuty na vítěze, třetí byl na nejnáročnější trati trutnovský Kasper Swix Team A v čase rovných 4 hodin.

"Krkonošská 70 je legendární závod hlídek, který se nikde jinde na světě nejezdí. Je to jediná akce na světě, která se jede tímto způsobem. Závod je originální i v tom, že se nejede po vyrobených tratích, ale po turistických stezkách přes celé Krkonoše od "boudy" k "boudě"," poukázal na výjimečnost Krkonošské sedmdesátky ředitel závodu Petr Musil, předseda pořádající TJ Lokomotiva Trutnov.

Požár v kuchyni restaurace ve Špindlerově Mlýně
Dvacet hotelových hostů v noci vyhnal požár kuchyně ve Špindlerově Mlýně

Závod pětičlenných hlídek na 50 km ovládl tým MX Moto Yellow House v čase 3:37:59 hod., 25 km zajelo nejrychleji družstvo Bike Sport Hradec Králové v čase 1:32:12 hod. Mezi jednotlivci byl první na 50 km Michal Štantejský z SAC Špindlerův Mlýn s časem 2:51:54, na 25 km Lukáš Kubričan hájící barvy SK Rossignol team Pustevny s časem 1:08:17 hod.

Krkonošská 70 Monzas byla zařazena do seriálu závodů Stopa pro život.

Lyžaři na vrcholu Černé hory ve SkiResortu Černá hora - Pec.
Jarní prázdniny táhnou lidi do hor. Vlekaře těší návrat zimního počasí