Fréza technických služeb města Pec pod Sněžkou prorážela sníh v úseku dlouhém 1,3 kilometru na asfaltové cestě ve výšce 1415 metrů nad mořem, která slouží k zásobování Luční boudy. Sněhové bariéry na horské cestě mezi Výrovkou a kaplí Památník obětem hor se prorážejí každoročně na jaře před nástupem letní turistické sezony. Kvůli extrémnímu klimatu tento úsek přichází na řadu jako poslední.

Během prodlouženého víkendu je možné vyrazit v Krkonoších na bobovou dráhu v Peci pod Sněžkou, Mladých Bukách, Špindlerově Mlýně či Harrachově.
V Krkonoších začíná letní sezona. SkiResort koupil bobovku, otevře palačinkárnu

Frézováním horské cesty symbolicky začaly oslavy 400 let Luční boudy. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat speciálně vyrobené pivo Paroháč 16.23° z nejvýše položeného pivovaru ve střední Evropě. Během léta se chystá řada kulturních akcí i speciálních oslav. Chystá se vydání dvou speciálních knih, na Luční boudě se budou konat koncerty, výstavy a další akce.

Na Luční boudě si připomněli 395 let od položení základního kamene nejvýše umístěné horské chaty.
Ani bernardýn Bohouš základní kámen nevyčmuchal. Chodí se zchladit do pivovaru

U Luční boudy bylo v úterý ráno podle informací Horské služby zataženo, tři stupně nad nulou a 30 centimetrů sněhu. V neděli Horská služba Krkonoše na webu informovala, že na hřebenech bylo 30 až 70 cm sněhu. V české části Krkonoš horská služba v neděli odvolala první, nejmírnější stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice.

Pivovar na Luční boudě stojí v místech někdejšího tanečního sálu a 10. srpna oslaví 5 let existence. Vaří čtyři druhy nefiltrovaného, nepasterizovaného piva.
Tam, kde sténají Paroháči. Pivovar se Sněžkou v zádech