A právě to byl pádný důvod pozvat širokou veřejnost, aby se s jejich realizací blíže seznámila, vždyť bylo co nabídnout. Tím správným dnem byla poslední říjnová sobota. Ani jsem nedoufal, že v tak nepříznivém počasí vůbec někdo přijde. K mému překvapení byl o akci veliký zájem. V porovnání s účastí na veřejných zasedáních šedesátka zájemců předčila všechna očekávání.
Vše probíhalo v kulturním domě a na přilehlém parkovišti. Zde byl přistaven nově pořízený malotraktor s vlekem a drtičem větví a došlo i na praktickou ukázku. Nově zrekonstruované lesní cesty, které byly finančně nejnáročnější nebylo samozřejmě možné při této příležitosti představit. To ponecháme na zájmu místních obyvatel, zda je příležitostně prošlápnou . Také zájem o novou stříkačku byl značný, vzhledem k počasí však nedošlo k praktické ukázce. Práci hasičům usnadní i nově pořízené ochranné prostředky jako obleky, boty, rukavice a přilby.
Důležitou událostí se stalo zprovoznění obnovené klubovny pro mládež. Ta byla opuštěna více jak před 30 ti lety. Vzhledem k tomu, že místnost sousedí se zasedačkou, která je využívána pro různé akce, měla obec záměr tuto místnost obnovit a zprovoznit pro různé spolky. Ale nakonec se mladí chopili iniciativy a o prostor projevili zájem. Výsledek je potěšující a nezbývá než doufat, že klubovna bude mladým dobře sloužit. A že mají zájem dokázali i svojí slušnou účastí. Ani se do prostorů klubovny nemohli vejít. Bylo jich 25 a to chyběli ti mladší, kteří budou postupně dorůstat a docházet.
Účastníci setkání si mohli prohlédnout fotodokumentaci, kde byl zachycen stav před zahájením úprav. Tyto záležitosti již dlouho a ochotně zajišťuje Jaromír Tuma.
Za připomínku pak stojí i nový chodník na hřbitově v Levínské Olešnici, který řeší jeho centrální část. Ten ocení příchozí hlavně v těchto dnech, kdy na tato místa přicházejí, aby vyzdobili hroby svých blízkých.
Zdařilé odpoledne, tak přítomní hodnotili setkání a v podvečer odcházeli jen proto, že v nabídce bylo ještě divadelní představení od 19 hodit.
Všechny akce si vyžádaly náklady zhruba 3,5 milionu korun. V takovém rozsahu by realizace nebyla možná bez dotací, které se podařilo získat od Státního zemědělského intervenčního fondu, z Evropské unie (Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova), z rozpočtu Libereckého kraje i Fondu požární ochrany Libereckého kraje.
Antonín Lízr, starosta Levínské Olešnice