V sobotu teploty ještě přes den vystoupají k jarním 15 stupňům, na začátku příštího týdne už se budou držet pod deseti stupni. Příští týden může sněžit ve všech polohách, noční mrazy mohou poškodit rozkvetlé ovocné stromy. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

V ekocentru Krtek Správy KRNAP ve Vrchlabí začala výstava fotoobrazů Miloše Šálka Krásy Krkonoš se záběry východů a západů slunce.
Východ, nebo západ slunce? Na Šálkově výstavě v Krtkovi to neuhodl nikdo

V sobotu bude na obloze proměnlivá oblačnost. Během dne se na většině území vyskytnou přeháňky, které budou v polohách nad 900 metrů sněhové. V noci bude devět až pět stupňů, přes den 11 až 15, na západě ale jen kolem devíti.

Podobné počasí s oblačností, přeháňkami, na horách sněhovými, očekávají meteorologové i v neděli. V noci teploty klesnou na sedm až tři stupně. Nejvyšší denní teploty vystoupají na devět až 13 stupňů, na jihovýchodě až k 16 stupňům.

Lyžařské středisko Pomezky v Malé Úpě plánuje pokračovat v zimní sezoně do 2. dubna.
Jaro neznamená všude konec zimní sezony. Byla podprůměrná, říkají ve Vrchlabí

Příští týden se pak denní teploty budou držet pod deseti stupni, postupně ve všech polohách meteorologové očekávají sněžení. "K tomu se přidá čerstvý severozápadní vítr místy s nárazy i kolem 70 km/h. Zimní charakter počasí by se měl udržet minimálně do poloviny příštího týdne. Teploty v noci budou klesat na nulu až minus pět stupňů a mohou poškodit už rozkvetlé ovocné stromy," varovali meteorologové.