V opraveném areálu bude umístěna kamera napojená na městský kamerový dohledový systém, aby Městská policie Trutnov mohla monitorovat dění v areálu a dohlédnout tak na pořádek, i když se v něm nebude zrovna konat žádná akce. Rekonstrukce začala loni na podzim, provedla ji vrchlabská firma B.C.M. company.

V areálu trutnovského Bojiště vzniká nové hlediště.
FOTO: Na trutnovském Bojišti roste nové hlediště, pokřtí ho metal, punk i reggae

„Bojiště je jedním z klenotů Trutnova, cítíme jeho velký potenciál pro rekreaci a pořádání kulturních akcí pro Trutnov i jeho okolí. Investice do areálu nám dává o to větší smysl, když zde bude funkční restaurace, která zvýší jeho atraktivitu. Výhodou je, že město nemusí řešit rekonstrukci skleníku, který si už převzal nový vlastník a chystá se v něm restauraci vybudovat, a mohlo tak tuto investiční akci spustit,“ uvedl starosta Trutnova Michal Rosa. Novým vlastníkem budovy skleníku i přilehlého bývalého motorestu je Pivovar Trautenberk.

Nejvýraznější změnou v amfiteátru s kapacitou přibližně 1256 míst jsou nové lavičky z kovové konstrukce se sedáky a opěradly z impregnovaného sibiřského modřínu. „Dřevo jsme zvolili jako přírodní materiál, který amfiteátru sluší, a také proto, že jsme si vědomi, že časem bude docházet k poškození laviček. Opravy dřevěných laviček budou výrazně jednodušší a bude si je schopen provádět sám nájemce areálu,“ vysvětlil Rosa.

Areál trutnovského Bojiště čekají výrazné změny díky příchodu nového investora a investici města. Pivovar Trautenberk koupí budovu skleníku u vstupu.
Na Bojišti se usadí Trautenberk. Pivovar investuje v areálu desítky milionů

Mezi řadami laviček vznikly dva nové chodníky z žulových kostek. Opravy se dočkala také plocha mezi podiem a lavičkami, která je z hutněného asfaltového recyklátu. Trutnovská radnice investovala do rekonstrukce amfiteátru 9,6 milionu korun včetně DPH.

Peníze, získané za prodej skleníku, město využilo na opravy chodníku k amfiteátru. „Zadláždili jsme cestu žulovými kostkami, kompletně opravili pískovcové schodiště, vybudovali odvodňovací žlaby a nainstalovali tři nové sloupy veřejného osvětlení,“ upřesnila Klára Bednářová, vedoucí Odboru majetku Městského úřadu Trutnov. Tyto práce vyšly radnici na zhruba 1,5 milionu korun.

Trutnov Open Air Music Festival 2013
Na Bojiště se vrací po sedmi letech Věchetův hudební festival Trutnoff Open Air