CBS Nakladatelství nyní začíná mapovat region Trutnovska. „V současné době probíhají přípravy a sběr informací pro knihu leteckých fotografií Trutnovsko z nebe,“ říká obchodní ředitelka Blanka Imramovská.

Lidé se můžou těšit na atraktivní letecké snímky měst největších měst Trutnovska, ale také například kostelů ve Rtyni, Batňovicích, Zlaté Olešnici či Dolní Kalné. „Vedle toho budou k vidění i pohledy, které se běžně nenaskytnou. Uvidíte například barokní krásy hospitálu Kuks, dělostřeleckou pevnost Stachelberg a nebo úchvatnou přírodu Krkonoš,“ popisuje projektová manažerka Kateřina Pourová.

„V současné době se pohybuji na Trutnovsku a sbírám potřebné podklady, všímám si krajiny, zajímavostí i dominant regionu. Největší pikantnosti, které se mnohdy skrývají v útrobách kraje, ale znají většinou jen místní. Jejich rady a doporučení jsou proto pro nás při tvorbě knihy velmi cenné,“ dodává Kateřina Pourová.

Fotografie v knize jsou pořízené především z letadla. „Po několikaletém létání nad Slovenskem jsem se rozhodl v roce 2012 začít objevovat z nebe i Česko. Musím uznat, že je to úplně jiná krajina než naše hornaté a bouřlivé Slovensko. Česko mi připadá jako pohádková země. Z nebe jsou vidět malebné vesničky a návsi s jezírky, o kus dál zase nádherné zámečky nebo dominantní hrady. Do české krajiny jsem se opravdu zamiloval,“ říká majitel firmy, pilot a fotograf Milan Paprčka.

Kniha leteckých fotografií Trutnovsko z nebe vyjde v první polovině příštího roku.