Úplná uzavírka ve Zlaté Olešnici potrvá do 17. října, na ni ještě naváže částečná uzavírka do 14. listopadu. V Bernarticích je naplánovaná úplná uzavírka kvůli opravě mostu od 31. května do 5. září. Rekonstrukce souvisí s blížící se dostavbou polské dálnice, po které v roce 2023 čeká silnici přes Bernartice a Zlatou Olešnici obrovský nápor.

Další komplikace čekají řidiče na hlavním tahu Trutnov - Hradec Králové. V pondělí 10. května začne ŘSD s opravou čtyř propustků na silnici první třídy na Výšince. Rekonstrukce potrvá do 30. června. Během oprav bude uzavírka silnice částečná a provoz bude řízen kyvadlově semafory. V termínech 15. - 16. května a 5. - 6. června bude úsek uzavřen úplně.

"Objízdná trasa po dobu úplných uzavírek pro osobní a autobusovou dopravu povede přes Kohoutov a Hajnici, pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny přes Jaroměř, Náchod, Trutnov," uvedl Miloš Macháček z krajské Správy ŘSD. "Dopravní omezení jsou plánována z důvodu rekonstrukce čtyř propustků, které jsou ve špatném stavebním stavu," dodal. Propustky se nacházejí pod silnicí první třídy, mezi křižovatkami se silnicemi třetí třídy na Kohoutov a Hajnici.