Hlavním bodem nedělního odpoledne byla soutěž o "nejošmakovanější sejkoru". Každý soutěžící si donesl z domu vlastní těsto, které po upečení hodnotila odborná porota. Ta koštovala celkem sedm vzorků sejkor. První místo získala Jana Mikolášková. Převzala tak vítězné žezlo od své kamarádky Šárky Pitrmucové, která ovládla minulý ročník. Vítězná sejkora vynikla výbornou chutí, na které se podílelo správné okořenění.

Jilemnické koštování přineslo soutěž o nejchutnější sejkoru.

Odpoledne provázela veselá nálada. Pro návštěvníky bylo připraveno chutné občerstvení v podobě klobás, grilované kýty a bramborových placek se zelím. Kdo měl zájem, mohl si podle návodu sám připravit krkonošskou polévku – vodouku.

Na náměstí u kostela vystoupil dětský pěvecký sbor Haverlanti ze ZUŠ Jilemnice, skupina Fidle z Jičína a Mříčenští muzikanti. Nechyběl ani pan Hnyk z Vysokého nad  Jizerou, který zahrál na flašinet a vyprávěl krkonošské poudačky.

Na závěr byla vyhlášena soutěž "vo kalej restaurant". V průběhu týdne mohli hosté Šaldova statku a restaurace V Jilmu hodnotit jejich menu na téma na sladko. Vzhledem k těsnému počtu hlasů byly oceněny obě dvě restaurace.

Kateřina Ryšavá