"Kvůli velkému dešti došlo k zatopení sklepních prostor a s přibývajícím časem hrozilo zatopení restaurace. Prostory se snažili odčerpat provozovatelé objektu, ale z důvodu silného přítoku skrz stěny a podlahy se jim to nedařilo. Na odčerpání jsme nasadili kalové čerpadlo a vysavač. Během čerpání jsme se snažili společně s majitelem zamezit přitékání vody do objektu," popsal zásah Tadeáš Hlinka, hasič z Horního Maršova.

Plné ruce práce měli hasiči ve Špindlerově Mlýně, kde strom spadl na budovu základní školy a na Bedřichově na sportovní halu. "Stromy byly odstraněny, nikdo nebyl při událostech zraněn," sdělila mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Götzová. Jeden strom se také vyvrátil přes silnici a jeho koruna dopadla na stádo ovcí. Dvě ovce zůstaly pod stromem zaklíněné. Hasičům se je podařilo zachránit, žádná neuhynula. Během 24 hodin špindlerovští hasiči odklidili nebo zlikvidovali ve Špindlerově Mlýně a okolí 29 stromů.

V Žacléři odstranila místní jednotka hasičů strom, který spadl na dráty elektrického vedení. V Úpici zajišťovali profesionální hasiči z Trutnova a místní jednotka uvolněný plech na střeše domu v ulici Regnerova.

Jednotka z Horního Maršova zajistila čerpání vody ze sklepa restaurace v katastru Horní Lysečiny.