„Městečko leží zhruba 100 kilometrů od Toulouse, v předhůří Pyrenejí. Tamní škola je zaměřená na zemědělství a lesnictví, naše spolupráce trvá už devátý rok. Většinou jde o výměny tříd nebo menších skupinek na individuální studijní praxe,“ informoval zástupce ředitele ČLA Petr Kejklíček.

Osmnáct studentů se tříčlenným doprovodem si v neděli prohlédlo Prahu, v úterý dopoledne je na Staré radnici přivítal trutnovský starosta Ivan Adamec a v krátkosti je seznámil s historií i současností města. „Následovala prohlídka zdejšího pivovaru a společenského centra Uffo. V dalších dnech je na programu návštěva Adršpašsko teplických skal, Krkonošského národního parku, sklárny v Harrachově i muzea ve Vrchlabí. Hosté bydlí na internátu školy a odjíždějí tento pátek. Před tím nás ještě formou prezentace a ochutnávky seznámí s gastronomií jejich regionu, takže dojde i na degustaci sýrů, vína a podobně,“ doplnil Petr Kejklíček.

Návštěva na oplátku je plánována na příští rok. „Vzájemné kontakty potrvají 10 let, což je dobrý důvod k oboustranně výměnnému pobytu,“ říká Petr Kejklíček.