„Největší přínos nového ultrazvuku je především v kvalitě zobrazení,“ říká lékařka Ivana Filipová.  „To je patrné již v 1. trimestru těhotenství v rámci kombinovaného screeningu. Možnost kvalitního zobrazení nám mimo jiné umožňuje detailnější zobrazení srdce plodu ve 20. týdnu gravidity. Možností je využití 3D/4D zobrazení miminka, na které se k nám těhotné ženy mohou v případě zájmu objednat,“ dodává gynekoložka. Součástí UZ ambulance je péče o ženy s rizikovým těhotenstvím. Své miminko mohou budoucí maminky komfortně sledovat na velké obrazovce umístěné proti vyšetřovacímu lůžku.

Nový kardiotokograf nabízí rodičkám možnost kontinuálního měření ozev plodu bez omezení pohybu.

S moderním vybavením je spokojený také primář oddělení Jan Kestřánek. „Vývoj v medicínských technologiích jde rychle kupředu a nové přístroje nabízejí pro naši diagnostickou i léčebnou praxi vždy citelný pokrok,“ říká primář. „Byl bych rád, abychom našim pacientkám a rodičkám mohli nabídnout maximální možný komfort,“ dodává a naznačuje tím své další plány na rozvoj gynekologicko-porodnického oddělení trutnovské nemocnice.

Financování nových přístrojů za bezmála 19 milionů korun je zajištěno z dotačního programu React-EU, ze kterého Oblastní nemocnice Trutnov získala na své vybavení více než 145 milionů korun. Postupně je tak novými přístroji vybavována celá trutnovská nemocnice.