Děj se totiž odehrává opět v Africe, zemi, jež si získala spisovatelčino srdce. Příběh tentokrát líčí nebezpečnou cestu Sandry Křížkové do neznámé Keni. Tam má zachránit svou sestru Katy, která odcestovala načerpat inspiraci pro nový román, ale zaplete se do tamních složitostí. Čtenáře strhující, napínavý děj zavede i do oblasti různých kouzelnických rituálů, kmenových tabu a klateb.

„V Očarované se prolínají dvě hlavní témata – závislost na alkoholu a pak čarodějnictví v Keni. V České republice má problém s alkoholem spousta lidí a myslím si, že je důležité, aby se o tom víc mluvilo. Knihou také posílám vzkaz lidem, jejichž blízcí jsou alkoholici. Neměli by si klást za vinu, že se jim případně nepodařilo je přesvědčit, aby se šli léčit. Protože dokud závislý člověk svůj problém popírá a řešit ho nehodlá, nikdo s ním nic neudělá. Zároveň je to i vzkaz pro lidi, kteří pijí, aby si uvědomili, že ničí nejen sami sebe, ale i své okolí," upozornila čtenáře na důležité poselství Hana Hindráková.

Hana Hindráková i doma představila román OčarovanáJejím slovům dává váhu například i psychiatr Dušan Randák, který se ve své lékařské praxi věnuje právě alkoholickým závislostem pacientů a byl při psaní románu odborným konzultantem. „Je to kniha o hledání. O hledání identity, o hledání sebe sama. A v tom je knihou terapeutickou," píše lékař mimo jiné v komentáři k dílu.

Hana Hindráková na besedách vyprávěla, jak vznikaly její romány, zvláště pak právě Očarovaná.

Při psaní postupuje jako v zaměstnání

„Když jsem otěhotněla, bylo přede mnou osm měsíců psaní. Vstávala jsem ráno v sedm, převlékla se, namalovala, nazula si boty, které jsem nosívala do práce a tak usedla k počítači," líčila spisovatelka. „Měla jsem rozdělený den na dva bloky. Psaní jsem se věnovala od půl osmé do půl dvanácté, pak byla hodina pauza na oběd. Odpoledne mne čekala tvorba do půl páté i déle. Manžel mě od psaní musel vyhazovat. Cítila jsem, že když se mohu tvorbě plně a soustředěně věnovat, má konečně ten pravý smysl. Myslím, že jsem se tím dost, jak se říká, vypsala," svěřila autorka pocity v trutnovské knihovně a popsala, jak se při poslední návštěvě Afriky setkala dokonce s čarodějem.

„Bylo to v Nairobi. Dvě hodiny popisoval, s čím lidé za ním chodí, co od něj požadují. Ukázal, jaké rituály a bylinky používá, včetně různých druhů popela. Když jsem se s tímto člověkem potkala a podíval se mi do očí, nebylo mi dobře. Při odchodu mi stékal pot po čele a večer jsem měl čtyřicítku horečku. Naštěstí se ukázalo, že šlo o otravu z jídla, která postihla více lidí kolem mne," přiblížila jeden z momentů, kdy chystala román, Hana Hindráková. Nyní je šťastnou maminkou syna Káji, dokončuje román Lovci lebek vyprávějící příběh policisty ze speciální zásahové jednotky. „V další knize se však vrátím zpátky do Afriky, protože je to moje srdeční záležitost," uzavřela.