Co má společného krkonošské horské středisko se slavným Hollywoodem? Již několik dní shodný obří nápis.

Tedy téměř shodný. Nápis Harrachov je věrnou kopií 14 metrů vysokého a 110 metrů dlouhého nápisu Hollywood v americkém Los Angeles. „Co do velikosti je přesně jeho jednou šestinou. Naprosto shodný je pak použitý typ 2,33 metrů vysokých písmen i úhly jednotlivých písmen v nápisu," říká Vít Moudrý ze společnosti První bobová, která za celým nápadem stojí.

Právě při desetiletém výročí zahájení provozu bobové dráhy byla nová atrakce představena. „Od první chvíle se nápis Harrachov stal velkou atrakcí, před kterou se fotografují celé rodiny," podělil se o první postřehy spokojený Vít Moudrý.

Obří písmena ale nejsou jedinou zdejší raritou. Majitelé bobovky už mají za sebou několik zajímavých počinů, jako bezplatný lanový park pro děti do deseti let, poblíž říčky Kamenice dřevěný vantrok z kmenů s posuvnými stavidly a mlynářským kolem na konci. A v posledním roce k tomu přibyl i první český botovník. Na tenhle strom může každý návštěvník pověsit své ošlapané botky. Má evokovat příslušnost k cestování, zážitkům i recesi. „Za rok od instalace na něm visí již několik set botek českých i zahraničních cestovatelů," dodává Vít Moudrý.