Město Harrachov čekají v letošním roce investice ve výši 55 milionů korun, z toho 40 milionů se podařilo získat z dotací. Hlavními investicemi je obnova parku u Kosů, Stání na kontejnery, cesta kolem Lovecké Mumlavy z autobusového nádraží, stará televizní cesta nebo parkování u fotbalového hřiště.

Mimo tyto investice je zvláštní projekt obnovy můstku H 120, která začne v květnu 2024 a 17 milionů korun na to přispěje Liberecký kraj. Sedm milionů korun bude stát přestavba parku u Kosů. „To je park v centru města na odbočce k dolní stanici lanové dráhy na Čertovu horu. Na místě bude pitítko, instapoint, hřiště na pétanque, osvětlení , posezení a stezky pro kočárky,“ přiblížila mluvčí harrachovské radnice Hana Veselá.

Harrachov počítá s obnovou cesty kolem Lovecké Mumlavy, které vede z autobusového nádraží. Cesta je nyní rozbitá a za deště se po ní valí voda. Tomu by do budoucna měly zabránit odvodňovací kanály.

Další oprava komunikace proběhne u fotbalového hřiště, kde dojde i k vybudování nových parkovacích stání. V návaznosti na plánovanou přestavbu můstku H120 na můstek H162 plánuje Harrachov také opravu takzvané Staré televizní cesty. Přestavba můstku by měl začít v květnu 2024. Vedení města projekt představí 12. dubna na zasedání FIS v Praze a Harrachov se bude ucházet o závody na rok 2026. V příštím roce se bude v Harrachově na tomto můstku skákat ve zkušebním režimu.

Pro turisty bude zajímavá nová ZIP LINE z mamutího můstku, která bude využívat stejnou lanovku, jako skokani. Tuto lanovou dráhu v současnosti opravuje Sportovní areál Harrachov. ZIP line bude v provozu nejpozději příští letní sezonu.