Protože nemají vlastní výjezdovou jednotku, soustředí se na pořádání společenských a kulturních akcí. „Přijíždějí na ně mnozí občané Vysokého nad Jizerou a dalších obcí v okolí. Jsme tomu rádi, akce přispívají ke vzájemné komunikaci obyvatel a dobrým mezilidským vztahům,“ sdělil starosta sboru Miloš Slavík.

Velice oblíbené je pouťové odpoledne, hasiči zajišťují atrakce včetně houpaček a kolotoče a připravují oblíbenou krajovou specialitu v podobě sejkor a pochutin z udírny. Na své si přijdou ženy bez rozdílu věku při akci Babí hop, což je taneční zábava, při níže po celý večer probíhá pouze dámská volenka. Pomáhají městu Vysoké nad Jizerou při Staročeské pouti a připravují pro děti maškarní karneval. Společně se Sokoly pečují o místní koupaliště, které je vždy v perfektním stavu včetně posekaných trávníků a celkové čistoty.

Mnozí hasiči pomáhají Sokolům na stanovištích známého turistického pochodu Věnceslava Metelky.

Mají dvě hasičské zbrojnice. Ta starší s věží slouží jako sušák na hadice a uskladnění velkého podia pro taneční zábavy. Ta novější o pár metrů dál má prostory pro garážování požární stříkačky a klubovnu. „Účastníme se okrskové soutěže a protože tým se omladil, rádi bychom letos vyrazili na okresní soutěž. Nemáme sice hasičské vozidlo, ale na soutěž se vypravíme vlastními auty a materiál jednoduše naložíme na přívěsný vozík,“ upřesnil Miloš Slavík.

K dalším akcím sboru patří rozsvícení vánočního stromu, kterou si nenechá ujít ani Krakonoš a jeho kamarád z Jizerských hor Duch Muhu. Na zahřátí připravují hasiči „sklenařický svařák“, který je nabízen zdarma společně s čajem pro děti. Navštěvují oslavy založení sborů v okolí a celoročně dbají na perfektní stav památníku padlých ve světových válkách.

SDH Sklenařice má 46 členů, založen byl v roce 1880.

Mají dobrou spolupráci s městem Vysoké nad Jizerou.

Jejich zásluhou jsou obě hasičské zbrojnice v perfektním stavu.

Věra Nutilová