Odehraje se první říjnovou sobotu od 19 hodin v obci Zdislava na Liberecku. „Touto soutěží jsme chtěli přinést něco úplně nového, co tu ještě nebylo,“ uvedl jeden z organizátorů Petr Štajnc. Hasičská noc pod Ještědem je v podstatě ideálním tréninkem.

„Na celkem třinácti pracovištích si hasiči vyzkouší nápodobu skutečného zásahu,“ doplnil Petr Štajnc s tím, že tato soutěž probíhá třeba pět hodin, takže opravdu prokáže odolnost hasičů v praxi. Důležité je například, jak spolu v týmu hasiči spolupracují a co s nimi dělá fyzická únava. „Závodní družstva budou složená ze čtyř členů jednotek hasičů a na trasu odstartují od zdislavského kostela,“ popsala mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Iva Michalíčková.

Hasičská noc pod Ještědem nabídne přihlížejícím návštěvníkům nejen příjemnou a napínavou podívanou, ale také spoustu zábavy. V letošním roce se koná již druhý ročník soutěže, která si klade za cíl spojit členy jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů při plnění různých disciplín z hasičské profese, ale i při následné taneční zábavě a opékání selátka.

„Každé z přihlášených družstev hasičů vyrazí v noci vozem na trať, která bude obsahovat množství úkolů, se kterými se hasiči musí potýkat při skutečných zásazích,“ dodala Iva Michalíčková. Na začátku soutěže dostane každý velitel družstva mapu s vyobrazením trasy, na které budou hasiči plnit celkem deset úkolů na čas.