K nahlášenému požáru svítidla v tělocvičně Sokola v Havlovicích na Trutnovsku vyjížděli ve 21:18 profesionální hasiči ze stanice Trutnov a místní dobrovolná jednotka z Havlovic. Požár vznikl během aktivit letního tábora, který měl v těchto prostorách večerní program. Po náhlém zhasnutí světel začal z jednoho svítidla vycházet kouř. Vedoucí vyvedli děti mimo prostor tělocvičny a jeden z vedoucích - zároveň také člen místní dobrovolné jednotky - požár uhasil hasicím přístrojem. Škoda byla vyšetřovatelem vyčíslena na 10 000 Kč a příčinou byla technická závada na kondenzátoru svítidla.

Po 23. hodině vyjíždělo stejné družstvo trutnovských hasičů k převrácenému vleku s 20 balíky sena do Trutnova – Kryblice. Na místě zásahu byla vlečná souprava traktoru a vleku zajištěna i pomocí vyprošťovacího automobilu VYA 14, aby nedošlo k převrácení samotného traktoru. Po odjištění nákladu byl vlek obrácen zpátky na kola.

Tři jednotky hasičů se podílely na likvidaci následků dopravní nehody osobního automobilu v Hořicích – Hrachovci. Vozidlo narazilo do sloupu veřejného osvětlení a poté skončilo po překonání plotu na soukromém pozemku. Jednotky spolupracovaly s ošetřením 2 zraněných osob se ZZS KHK. Havarované vozidlo vrátil na komunikaci vyprošťovací automobil VYA 14 z centrální hasičské stanice Jičín.

Z dalších událostí převažovaly popadané stromy na komunikace po přechodu studené fronty krajem, a to zejména na Rychnovsku (Nebeská Rybná, Opočno, Přepychy, Zdobnice, Pěčín, Bartošovice v Orlických horách, Říčky v Orlických horách). Povolané jednotky hasičů daná místa opět zprůjezdnily.