„Chceme navázat na tradici společných výletů na Hůru, která v Borovnici dříve byla a o jejíž existenci jsme se dozvěděli z historických dokumentů nalezených při přestavbě jedné nemovitosti,“ přibližuje nápad borovnická floristka Dagmar Bušáková. Iniciativy se chopili borovničtí dobrovolní hasiči.

Bylo potřeba připravit občerstvení, organizaci a především jednat s majitelkou lesních pozemků. Nakonec vše dopadlo dobře a v sobotu expedice vyrazí v půl třetí od borovnické školy. To ale není vše. Na vrcholku se totiž potkají s výpravou z Čisté u Horek. „Borovničtí hasiči nás oslovili s tím, zda bychom se do projektu nechtěli také zapojit. Naše vesnice sice leží každá v jiném kraji, ale mají společnou hranici.

Ta prochází v těsné blízkosti nejvyššího bodu hřebene, vrcholu Čistecká hůra,“ připojuje Ladislav Jiřička, velitel čisteckých dobrovolných hasičů. „Chceme utužovat přátelské vazby, a tak se i my vydáme vzhůru do lesů na jarní setkání se sousedy z Borovnice.“ Čistečtí mají sraz už ve dvě hodiny u hasičské zbrojnice, protože je to do cíle přece jen trošku dál.

Na vrcholku bude pro obě výpravy i pro další zájemce připraveno občerstvení mezi třetí až šestou hodinou odpolední. Pokud počasí dovolí, uvidí účastníci i hřbety Krkonoš, což v létě kvůli korunám mohutných stromů není možné.

Hasiči chtějí touto společnou akcí obnovit tradici, upevnit vzájemné kontakty a také si připomenout Den Země. Další akcí, kde se oba hasičské sbory setkají, bude soutěž mladých hasičů v Čisté u Horek v sobotu na prvního máje odpoledne.