Na své facebookové stránce upozorňují, že budou muset nyní k některým mimořádným událostem vyjíždět vlastními osobními automobily. Ty však nemají právo přednosti v jízdě a existují tedy oprávněné obavy z časového prodlení.

Místní dobrovolný sbor má i 31 členů. Zásahová jednotka je zařazena jako JPO III. a obětavě zasahuje v obci a jejím okolí, a to převážně v horských oblastech. Jen za první tři měsíce má za sebou již 45 výjezdů.

Starý vůz, který musel být vyřazen, jednotka dostala zdarma převodem od policistů v roce 2006. "Svépomocí jsme ho upravili do hasičské podoby (přestříkání, polepy, montáž VRZ, montáž tažného zařízení atd.) a zařadili do IZS. O vozidlo jsme se starali po celou dobu jeho služby u hasičů, kdy jsme na něm prováděli údržbu a opravy. Během své třináctileté služby u naší jednotky absolvoval mnoho výjezdů, ale zejména poslední dva roky se již velmi výrazně podepsaly na jeho stavu, kdy nájezd dosáhl přes 309 000 kilometrů," vysvětluje vyřazení vozidla velitel jednotky Tadeáš Hlinka. Zároveň prosí veřejnost o ohleduplnost na místě zásahu jednotky, uvolnění průjezdu a uvolnění míst k bezpečnému odstavení civilních vozidel zasahujících hasičů. "Opravdu každá vteřina rozhoduje," uzavírá Tadeáš Hlinka.

Dvůr Králové získal druhé místo v soutěži o Zlatý erb.
Dvůr Králové získal druhé místo v soutěži o Zlatý erb