„Naši přátelé se k nám hrnuli ihned po vystoupení z auta, aby nás přivítali. Posadili jsme se ke stolům, na kterých se během chvíle objevilo dobré jídlo a pití. Velmi nás zaujalo vystoupení místní skupiny, kde bylo asi 14 babiček, které zařadily do svého programu i českou písničku,“ říká Kristýna Kousalová, která na akci působila jako tlumočnice.

Následovala soutěž dobrovolných hasičů ve třech disciplínách. Už při první z nich museli soutěžící dokázat svoji šikovnost, protože navazování mašliček na kovové tyče v zimních rukavicích v určitém časovém limitu není vůbec jednoduché. Skákalo se také přes švihadlo a nechyběla ani jazyková soutěž. O vítězi nakonec rozhodlo přetahování lanem, kde si lépe vedli domácí.

Nezapomnělo se ani na děti. Jezdily terénními vozy, skákaly na trampolíně, vydováděly se v nafukovacím hradu nebo si vyzkoušely opičí dráhu. Poláci byli velice pohostinní, a tak je krkonošští hasiči pozvali do Česka na 5. – 6. září, kdy budou slavit 130. výročí založení SDH v Rokytnici nad Jizerou.

JANA TAUCHMANOVÁ