Jeho členové využili možnosti a přihlásili se se svým projektem do výzvy, kterou loni na jaře vypsala právě jilemnická místní akční skupina. „Už jsme s podobným záměrem uspěli o rok dřív, a tak jsme se pokusili ještě posílit naše vybavení pro spolkovou a kulturní činnost o další potřebný mobiliář,“ komentuje období zhruba posledních jedenácti měsíců Ladislav Jiřička, velitel čisteckých hasičů a hlavní realizátor projektů. „Z této vlny dotace jsme tak mohli pořídit sety do párty stanu, zařízení pro rozvod elektrické energie, velkorozměrové plátno, ale především techniku pro dokumentaci naší činnosti a podporu specifických aktivit,“ dodává.  

Pod křídly čisteckého hasičského sboru totiž funguje hudební skupina ČiPřiDO, baletní sekce ČamBaS a především ochotnický divadelní spolek Floriánek. Hasičský sbor vyvíjí pestrou činnost, která byla dříve dokumentována na privátních kamerách či fotoaparátech. Dnes si už ale hasiči mohou dokumentovat aktivity sami. „S dotační podporou se nám podařilo pořídit kvalitní videokameru s HD rozlišením, fotoaparát i potřebné zálohovací zařízení a software na zpracování záznamů,“ přibližuje detaily projektu Jiřička. „Nebylo to jednoduché, protože část hodnocení projektu probíhala v době, kdy byla naše hasičská jednotka nasazena na likvidaci následků povodní, takže jsem nějaké drobnosti musel řešit po telefonu na dálku. Dík si proto zaslouží projektoví manažeři MASky, kteří nás provedli složitou cestou tříkolového hodnocení až k dnešnímu finále“.

S celým projektem bude možné se seznámit na prezentační výstavce, kterou čistečtí hasiči připravují na třetí březnovou sobotu v zasedací místnosti obecního úřadu při konání odpoledne plného her.

MAS Přiďte pobejt! Jilemnice chystá v letošním roce dvě výzvy a čistečtí hasiči již intenzivně pracují na přípravě dalšího projektu, který bude tentokrát patrně z úplně jiné oblasti.