Ocenění je udělováno hendikepovaným sportovcům a sdružením za aktivity na pomoc lidem se zdravotním postižením a podporujícím myšlenky jejich společenské integrace. Výsledky budou známé 28. února.

Místostarosta Josef Hendrych uvedl, že radní přihlíželi zejména k tomu, že sdružení pracuje ve prospěch osob se zdravotním hendikepem. Dále ale propaguje a organizuje turnaje v integrované a normální boccie, závěsném kuželníku, lukostřelbě, atletice, pořádá turistické akce. Zabezpečuje také sociální služby.

Člen sdružení Josef Pelikán vysvětluje: „Dlouhodobě se snažíme pro zdravotně postižené všech věkových kategorií a seniory prostřednictvím našich aktivit především v mikroregionu Jičínska a Novopacka odstraňovat fyzické a psychické bariéry. Naším záměrem je mimo jiné vybudování sportovního střediska pro handicapované, denního a školicího centra a zázemí pro další aktivity sdružení ve sportovní zóně Nová Paka. Náklady na I. a III. etapu jsou zhruba 125 milionů korun. Zařízení by měli využívat postižení z celé republiky.“