K regulaci provozu heren na území města přistoupili zastupitelé prostřednictvím obecně závazné vyhlášky. Tu schválili na posledním zasedání. Upravuje jak provozní dobu, tak propagaci jednotlivých zařízení.

Vyhláška především omezuje, resp. zakazuje, provozování her po 22. hodině. „Šlo nám především o eliminaci non-stop provozu, mezi desátou večerní a osmou ranní by tak měly být všechny herny zavřené," potvrdil starosta Karel Klíma. „S nočním provozem jsou z hlediska pořádku největší potíže," dodává.

Majitelé heren také budou muset odstranit reklamu zasahující do vnějších prostor. Měly by zmizet nejrůznější blikající poutače, tabule či polepy. Na jejich odstranění je stanovená lhůta tří měsíce. „Noční zákaz provozu nepřinese městu ani žádný výraznější finanční výpadek, je to čistě řešení pořádkového rázu," podotkl starosta.

Přijatá vyhláška je jakýmsi základem pro možnou další regulaci a řešení záležitostí veřejného pořádku podle místní potřeby. „Omezení formuluje plošně pro celé území Hostinného. Zatím nejsou řešeny selektivní opatření na konkrétní herny a také jejich úplný zákaz nikdo ze zastupitelů nenavrhl. Lze ale očekávat, že při nerespektování podmínek vyhlášky může dojít i na její zpřísnění," nastínil možné kroky Karel Klíma.