"Nahoře fouká a v neděli má foukat ještě více. Horní úsek nejspíš nepojede celý víkend, dolní úsek, to se ještě uvidí," řekl dopoledne ČTK Martinec.

Kabinová lanovka z Pece pod Sněžkou na Sněžku zahájila sezonu 1. května, v provozu je v závislosti na počasí denně. Předtím byla od poloviny března kvůli pandemii koronaviru mimo provoz. Aktuální informace o provozu lanovky jsou na webu.

"Lanovka byla v týdnu většinou v provozu, ve středu, ve čtvrtek bylo pěkně. Zrovna tento víkend nevyšel," řekl ČTK Martinec.

Na Sněžce v sobotu ráno byla mlha, déšť, okolo šesti stupňů nad nulou. U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno okolo sedmi nad nulou a zataženo s deštěm.

Meteorologové na dnešek předpovídají v Královéhradeckém kraji zataženo s deštěm, který bude postupně vydatnější. Nejvyšší denní teploty budou mezi 16 až 19 stupni Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 11 stupňů. Vítr bude zesilovat, k večeru může na horách dosahovat v nárazech rychlosti 55 až 70 km/h. Předpověď počítá se silným větrem také v neděli, kdy by mělo být oblačno s přeháňkami.

Pohyb turistů po hřebenech Krkonoš po červeně značené Cestě česko-polského přátelství je kvůli uzavření hranic nadále částečně omezený. Cesta na řadě míst překračuje hranici. Čeští turisté se tak kvůli tomu například nedostanou na Sněžku směrem od Luční boudy.