Rodina ztracené houbařky nejprve kontaktovala Horskou službu v Peci pod Sněžkou. „Podle informací od rodiny se paní ztratila v místě zvaném Cestník kolem půl šesté. Jde o hustý lesní porost, místy značně neprostupný. Nejdřív po ženě pátrali její příbuzní, pak do akce vyrazili policisté a nakonec se do terénu vypravilo i šest našich záchranářů,“ popsal okolnosti pátrání Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše.

Maloúpská vařečka, krkonošská kulinářská klasika, nabídla zajímavé soutěže.
Řád zlaté vařečky si vysloužil Trautenberk. Lidi nalákal bramboračkou se špekem

Členové Horské služby zahájili společně s Policií ČR pátrání v místech, kde byla žena naposledy spatřena. „Pátrání se kromě terénních záchranářů zúčastnil i jeden z našich psovodů, povolali jsme ale i další dva. Ztracenou houbařku jsme hledali také na cestách a lesních svážnicích. Na jedné z nich pak paní nalezl kolem 22:45 jeden z rodinných příslušníků v terénním automobilu,“ líčil průběh akce Pavel Jirsa.

Horští záchranáři transportovali nalezenou houbařku k posádce sanitního vozu záchranné služby. Ta ženu vyšetřila, zjistila zdravotní stav a předala ji do rodinného ošetřování. „Jménem Horské služby děkuji všem zúčastněným, zejména příslušníkům Police ČR a příbuzným ztracené paní. Upozorňuji všechny houbaře, ať místní, či návštěvníky hor, že by měli mít u sebe vždy mobilní telefon a neměli by se osamoceně vydávat do složitého terénu,“ apeloval náčelník Jirsa. Ztracená houbařka mobilní telefon s sebou neměla.

V Choustníkově Hradišti shořel karavan
U rodinného domu shořel karavan