Horská služba mohla vyrazit k zásahům na rozdíl od posledních let přímo z hřebenů Krkonoš, od 25. prosince 2023 totiž má služebnu umístěnou ve Slezském domě, další má k dispozici na Labské boudě. „Přesně pro takové případy jsme se vrátili na hřebeny Krkonoš. Vrátili jsme služby na hřebeny hor, abychom mohli zasáhnout rychleji u nehod, které jsou z hřebene dostupnější než z údolí. V podstatě okamžitě se nám ukázalo, že toto rozhodnutí bylo správné,“ řekl náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Cingr.

Novoroční zvonění na Stezce korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních 1. ledna 2024.
VIDEO: Novoroční zvonění a čočkovka. Lidé vyrazili prvního ledna na Stezku

„Tři zásahy v prvním týdnu provozu služeb byly vyřešeny jednodušeji a dříve, přístup z údolí byl zatarasen stromy. Musím poděkovat majitelům a provozovatelům Labské boudy i Slezského domu, kde máme služby umístěny, za jejich ochotu a vstřícnost. Možnost vrátit se zpět na hřebeny hor s našimi službami je pro všechny neocenitelná,“ dodal Cingr.

Hřebenové partie jsou v těchto dnech zrádné především zledovatělým povrchem. Horská služba žádá turisty, aby tuto situaci nepodcenili, dobře naplánovali horské túry a měli dostatečné vybavení pro šťastný návrat do údolí.

Město Trutnov pořádalo silvestrovské oslavy na Bojišti.
VIDEO: Silvestrovské oslavy v Trutnově. Podívejte se, jak to vypadalo na Bojišti

Podle aktuálních informací Horské služby leží na hřebenech Krkonoš zhruba 90 až 110 cm sněhu. Po oteplení a dešti se na horách opět ochladilo, čímž vznikla na povrchu ledová krusta, avšak pod krustou je sníh vlhký až mokrý. V Krkonoších platí v úterý 2. ledna první, nejnižší stupeň lavinového nebezpečí.