"Na hřebenech panovalo nevlídné počasí. Mlha, déšť i silný nárazový vítr vyčerpaly dvojici turistů natolik, že nebyla schopna sejít zpět na Pomezní Boudy,“ přiblížil situaci Tomáš Novák, zasahující člen Horské služby Krkonoše. Turistům ještě před příjezdem záchranářů zajistila potřebný tepelný komfort a úkryt před nepřízní počasí obsluha Lanové dráhy Sněžka.

Poté, co na Sněžku dorazili členové Horské služby, poskytli dvojici turistů dlouhé nepromokavé pláštěnky a nesmeky. Krátce po půlnoci se vydala skupina turistů a záchranářů zpět na stanici Horské služby do Pece pod Sněžkou.

"Vzhledem k nepříznivým sněhovým podmínkám jsou cesty pokryté silnou vrstvou ledu a pohyb na nich je tak velice obtížný a nebezpečný. Proto doporučujeme všem návštěvníkům a turistům používat v těchto dnech nesmeky ke snížení rizika pádu," upozornil návštěvníky hor náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa s tím, že poslední zásah silvestrovské noci byl ukončen k třetí hodině ranní.

Krkonošští horští záchranáři zasahovali během posledního dne roku 2021 především u pádů na zledovatělém povrchu, ale také u řady dalších zranění. Jednalo se o především úrazy v oblasti hlavy a poranění dolních a horních končetin.

"Naši členové ze všech stanic ošetřili během dne mnoho lehčích zranění. S blížícím se koncem roku se však četnost událostí s žádostí o pomoc valila jedna za druhou a během večera a noci potřebovala naši pomoc celá řada hostů Krkonoš," doplnil k silvestrovské službě náčelník Horské služby Krkonoše.