„Kurz se uskuteční i přes relativní nepřízeň počasí. Na hřebenech Krkonoš sice neleží tolik sněhu, kolik bychom si představovali, ale kvalitu ani program kurzu to zásadně neovlivní. Máme připravené alternativní metody výcviku. Navíc stále pevně věříme, že nám Krakonoš na poslední chvíli nějaký ten sníh ještě pošle,“ říká Jan Hepnar z kynologické brigády Horské služby.

Kurz povede lavinový preventista a záchranář ze Špindlerova Mlýna Robert Dlouhý. Během výcviku budou záchranáři proškoleni v lavinové prevenci, vzájemně si také budou moci předat zkušenosti a novinky, zdokonalit se v moderních technologiích a účastníky čeká také kynologický výcvik za použití moderních tréninkových metod.

„Očekává se účast zhruba 50 horských záchranářů a více než 30 záchranářských psů. Na místě je poděkovat Policii České republiky, která nám poskytla zázemí na Richtrových boudách a také vrtulník, který bude nedílnou součástí výcviku,“ dodává vedoucí kynologické brigády Horské služby Pavel Smejkal.

Kurz se zaměří i na oblast činnosti, s kterou mají záchranáři v Krkonoších z posledních dnů smutnou zkušenosti, bude to pátrání po osobách, kdy mezi sebou kooperují psovodi, jejich psi a také létající dron.