„V minulých letech jsme vždy začínali na Andělu ve zkrácené délce. Nyní budeme schopní otevřít sjezdovku v plné délce a věříme, že v následujících dnech se podaří otevřít další sjezdovky,“ řekl Janda.

V pátek 1. prosince bude v provozu vlek Anděl a kabinková lanovka Černohorský Express, která vyveze lyžaře na start sjezdovky z Janských Lázní. Po lyžování ji budou moci lidé využít také pro cestu zpět k parkovišti.

Na Černé hoře se v pátek otevře také FordBar a na dolní stanici kabinkové lanovky bude v provozu SkiResort Live půjčovna, lyžařská škola a lyžařský servis. Ten by měl obsloužit zejména ty, kteří zatím přípravu lyží nestihli. „Malý servis dokážeme udělat na počkání, před sezonou ale doporučujeme také velký servis lyží, při kterém lyžaři o své první obloučky nepřijdou. Zatímco se budeme ve SkiResort Live věnovat lyžím zákazníků, oni můžou vyrazit na svah na nových z naší půjčovny nebo test centra. Zapůjčení lyží během velkého servisu je zdarma,“ upřesnil Jakub Janda.

Na Černé hoře se bude na začátku zimní sezony lyžovat za speciální ceny. Při platbě online v e-shopu skiresortcard.cz zaplatí dospělá osoba za jednodenní skipas 570 Kč, junior a senior 480 Kč, dítě 350 Kč, balíček 1+1 stojí 670 Kč. Při zakoupení skipasů na pokladně jsou ceny 650 Kč pro dospělé, 550 Kč pro juniory a seniory a 450 Kč pro děti, akce 1+1 přijde na 750 Kč.

Od pátku 8. prosince by se mělo začít lyžovat také v areálu v Peci pod Sněžkou. Detaily bude SkiResort upřesňovat v následujících dnech.

Podle informací Horské služby Krkonoše z úterý 28. listopadu leží na hřebenech hor 50 až 70 centimetrů sněhu. Za posledních 24 hodin napadlo 5 centimetrů nového sněhu. Platí první stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové stupnice.