Lanová dráha z Pece pod Sněžkou sice zůstala mimo provoz v úseku Růžová hora - Sněžka kvůli silnému větru, který dosahoval na Sněžce rychlosti 90 km/h při mrazu devět stupňů pod nulou, přesto rozhodně neležela stranou zájmu.

V menších frontách se postupně hrnuli do lanovky (dokonce s lodními kufry) vedle českých pasažérů v hojném počtu především Poláci. Vyjeli během šesti minut ve čtyřsedačkové kabince do stanice Růžová hora, která leží v nadmořské výšce 1339 metrů, kde se kochali zasněženou krajinou. Někteří, v beranici a riflích, připomínali Jaroslava Marvana ve filmu Anděl na horách. Jiní vyrazili s kočárkem. Vyfešákovaná kráska se objevila mezi sněhem pocukrovanými stromy v kožených kalhotách.

Partičku skialpinistů střídali snowboardisté i sáňkáři, kteří se řítili dolů k Růžohorkám. Cestou míjeli účastníky závodu horských nosičů Sněžka Sherpa Cup, kteří startovali od dolní stanice lanové dráhy Sněžka, aby na nejvyšší českou horu vynesli třicet kilo vážící zásoby pro Českou Poštovnu. Jeden z tradičních šerpů Zdeněk Pácha zdolával náročnou trať v extrémních podmínkách jen v tričku a elasťákách pod kolena.

Podle informací Horské služby leží na hřebenech Krkonoš 200 cm sněhu. Během soboty napadly další vrstvy sněhu. „Za poslední dny se na povrchu sněhové pokrývky vytvořila povrchová jinovatka, na kterou napadlo pět centimetrů nového sněhu za působení západního větru. Větší množství sněhu je uloženo na závětrných svazích a žlabech, kde se vytvořily sněhové polštáře a tvrdé desky,“ popsal situaci Robert Dlouhý z Horské služby Krkonoše.

Lavinové nebezpeční kleslo během týdne ze čtvrtého, vysokého stupně, na druhý, který představuje mírné nebezpečí lavin. „Mohou se uvolnit laviny z nového sněhu a laviny deskové. Sněhová pokrývka se postupně stabilizuje a vykazuje na většině strmých svahů střední stabilitu. Uvolnění laviny je možné hlavně při velkém dodatečném zatížení, výjimečně i při malém dodatečném zatížení, a to zejména na strmých svazích. Možnost samovolného uvolnění velmi velkých lavin se nepředpokládá. Dají se očekávat pouze laviny středních rozměrů, které se většinou zastaví ještě na svahu,“ upřesnil Robert Dlouhý.