Program začínal již tradičně v pátek, kdy na louce za mlýnem zahrál Žibr a následovaly "starý pecky pro roztančený kecky", které hrál Sláva Šmíd.

Oficiální zahájení Porciunkule nastalo v sobotu odpoledne, kdy starostka Hostinného Dagmar Sahánková řekla pár slov a předala slovo průvodčímu, jelikož letošním tématem Porciunkule bylo 150. výročí zavedení vlakové dopravy v Hostinném, a ten zahájil letošní ročník.

Ilustrační foto
OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Po zahájení přišlo jako první na řadu divadélko pro děti, které zahrálo Divadlo Úsměv. Celé náměstí poté roztančila kapela Jam & Bazar, která zahrála největší hity od sedmdesátých let až po současnost.

Pro milovníky punk-rocku pak zahrála skupina Driák z Lánova. Program na náměstí nekončil, protože pořadatelé si připravili pro návštěvníky překvapení a ti tak nezůstali ani letos ochuzeni o tradiční rozhovor obrů na radnici.

Program byl připraven i ve Františkánském klášteře, kde zahrál například Big Band Dvorský.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek se vsadil o lahev vína, že se v brzké době revitalizuje Braunův Betlém.
Osud Braunova Betlému je v rukách velké sázky o malé víno

Pro návštěvníky byly připravené na náměstí stánky s občerstvením a regionálními produkty, které obstarali zdejší podnikatelé. Za kostelem bylo připraveno několik atrakcí.

Jakub Jenšovský