Nejvýraznějším zásahem bude vybudování bytového domu v zadní části objektu, který bude navazovat na sousední Pasáž Atrium. „V přístavbě vznikne 16 nájemních bytů propojených s hotelovou recepcí. V posledním patře přístavby vybudujeme wellness a v suterénu parkovací stání,“ řekl Deníku Martin Javůrek, jednatel vrchlabské stavební společnosti B.C.M. company, která na začátku června začala s demolicí. Nebude to jediná novinka.

V přední části budovy plánují majitelé vybudovat velkou restauraci pro 150 lidí. Hotelová část zůstane zachována, stejně jako historická podoba fasády. Ve druhé polovině příštího roku by mělo být hotovo a Labuť znovu otevřená.

Výrazné investice a oživení legendárního domu přinese spojení krkonošského hoteliéra a provozovatele hotelu Central ve Špindlerově Mlýně Tomáše Tyleho a vrchlabského právníka a investora Daniela Kučery. Jejich firma Tubal je vlastníkem objektu.

Daniel Kučera vlastní zároveň sousední budovu Pasáž Atrium.

Projekt podrobně několik měsíců prověřovali památkáři. „Projekt přístavby již prošel schvalovacím procesem Národního památkového ústavu v Josefově a směřuje k podání na stavební řízení. Odstranění původních staveb běží samostatným legislativním procesem z časových důvodů,“ vysvětlil Javůrek.

Demolice v zadní části objektu hotelu Labuť ve Vrchlabí.Demolice v zadní části objektu hotelu Labuť ve Vrchlabí.Zdroj: B.C.M. company

Stavbaři začali minulý týden s bouráním v zadní části objektu Labutě. Tam se nacházely sklady s garáží a kuchyň. „Od začátku června máme platný demoliční výměr na odstranění dožilých přístaveb v zadní části hotelu, které vznikly v období socialismu. Předpokládáme, že stavební povolení na nové přístavby by mělo být vydáno na přelomu července a srpna,“ uvedl jednatel B.C.M. company.

Přední část historicky významného domu zůstane zachována. Novou podobu bude mít restaurace. „V hotelové části se nic nemění, probíhají zde výměny obkladů a dlažeb, oprava elektroinstalace, výměna vytápění. V prvním patře zůstává restaurace a bude rozšířena až do nové přístavby,“ popsal záměr Martin Javůrek.

Poklepání na základní kámen projektu Trojdomí Krkonošská, při kterém vzniknou ve Vrchlabí tři bytové domy.
Investor z Hradce Králové postaví v centru Vrchlabí tři bytové domy

Hotel Labuť se nachází přímo v centru Vrchlabí na hlavní třídě v Krkonošské ulici, jedná se o jedno z nejcennějších míst ve městě. Proto dohlížejí na stavební úpravy památkáři. „Vzhled fasády bude stejný, ale oživíme ji. Odstraníme například socialistické poutače. Situaci řešíme s památkáři z Josefova i odborem památkové péče ve Vrchlabí, kteří úpravy schvalují, přestože objekt není kulturní památkou,“ dodal. Poslední známé úpravy v hotelu se prováděly v 90. letech minulého století.

Částku, kterou majitelé budou investovat do rekonstrukce a výstavby, nechtěli zveřejnit. „Ve druhé polovině příštího roku by mělo být dílo dokončeno,“ konstatoval jednatel stavební firmy.

Mohlo by vás také zajímat: Impozantní podívaná v Krkonoších: video ukazuje, jak skály sjely do jezera

Zdroj: Karkonoski PN