Ubytování se dá bez problémů sehnat ve všech cenových relacích. Přes oblevu je lyžování v Krkonoších stále kvalitní, v hlavních střediscích hor leží přes metr sněhu.

„Proti loňskému roku je letos zájem na období pražských prázdnin slabší,“ řekla Lenka Hrubá z infocentra Michlův Mlýn ve Špindlerově Mlýně. Obsazenost střediska odhadla na asi 50 procent, obtížněji se ubytování podle ní shání jen na víkendy. „Zima byla letos dobrá. V lednu byl zájem nadprůměrný a lidé se asi lyžování již nabažili,“ řekla.

Podle Evy Lorencové z infocetra Turista v Peci pod Sněžkou není ve středisku problém sehnat ani krátkodobé ubytování na prodloužený víkendový pobyt. „Obsazenost nadcházejících dvou týdnů také odhadujeme na zhruba 50 procent,“ řekla. Ubytování se podle ní dá nyní sehnat od asi 250 korun za osobu a noc. Ve Špindlerově Mlýně ceny začínají zhruba na 400 korunách.

Termín pražských prázdnin v první polovině března si pochvalují vlekaři. „Nápor na sjezdovkách tak bude rovnoměrnější, turisté z Prahy nebudou na horách v době, kdy jsou únorové prázdniny v Německu a Nizozemsku,“ řekl dříve šéf vlekařské společnosti Ski Pec z Pece pod Sněžkou František Vambera.

S koncem pražských prázdnin 14. března v Krkonoších skončí hlavní lyžařská sezona. V polovině března vlekařské firmy přejdou na nižší ceny vedlejší sezony. Například ve Špindlerově Mlýně cena denního skipasu od 13. března klesne ze 700 na 500 korun, v Peci se bude od 15. března platit 500 místo 600 korun.