Obnova Husovy ulice a jejího veřejného osvětlení je již dlouholetým přáním Semilských. Nyní se rýsuje naděje na jeho naplnění.

V uplynulých dnech totiž radnice podala žádost o dotaci na tento záměr. Není to ovšem poprvé. Jak připomněli zástupci města, kompletní rekonstrukce Husovy ulice byla plánována již před pěti roky, kdy se počítalo, že k celkové obnově dojde v rámci tehdejší akce Čistá Jizera II.

Po rekonstrukci kanalizace a vodovodu však došlo z finančních důvodů pouze k obnově povrchu silnice. Semilští proto loni na akci poprvé požádali o dotaci Státní fond dopravní infrastruktury. Pokud jejich žádost vyslyší, Husova ulice se ještě v letošním roce dočká rozšíření, oprav chodníků a ozáří ji také nová světla.

Tentokrát naděje na úspěch existuje. Radnice totiž po zamítavém stanovisku v loňském roce žádost musela přehodnotit. „Po zamítnutí jsme ji konzultovali s Centrem dopravního výzkumu a projektovou dokumentaci pak přizpůsobili požadavkům," sdělil vedoucí odboru rozvoje a správy města Vladimír Bělonohý. Oprava silnice je spočítaná na téměř 7 milionů korun, z čehož dotace by činila 4,1 milionu korun. „Stanovisko Státního fondu dopravní infrastruktury bychom měli znát v dubnu, pokud bude kladné, stavba může být zahájena začátkem léta," dodal Vladimír Bělonohý.