Začne školní rok, začnou i zájmové aktivity. Nabídka kroužků pro děti je zejména ve větších městech hodně rozmanitá a sleduje i trendy moderní doby.
Geocaching je s rozvojem GPS navigací stále populárnější zábavou po celém světě a reagovalo na to i Středisko volného času Trutnov. „Kroužek nabízí aktivitu na rozmezí sportu a turistiky, principem je hledání skrytých schránek, takzvaných kešek. Poprvé jsme ho otevřeli vloni a zájem byl slušný, proto letos pokračujeme," říká Marie Suková, ředitelka SVČ, kterým každoročně projde 800 dětí. „Snažíme se hledat aktivity, které ve městě nikdo nedělá a mohly by mládež zaujmout," dodává. Proto tu mají například kroužek Trojlístek, kde se děti učí základy klasických i moderních irských tanců.

Vrchlabský Dům dětí a mládeže Pelíšek nově nabízí například Slickline, populární chození po popruhu. Zábavná aktivita je dobrým základem téměř pro všechny sporty. Zájmy mladé generace určitě reflektuje i freestyle yoyování, nově otvírají kroužek Mladí hasiči. Děti od 6 do 15 let věku se tu budou připravovat především na plnění soutěží v požárním sportu.

DDM Jednička ve Dvoře Králové letos poprvé nabízí například Design studio klub. „Bude to kroužek zejména pro tvořivé teenagery. Uvidíme, jaký bude mít ohlas," říká ředitelka Iveta Hanušová.

Moderní doba vyžaduje znalost jazyků a tak ani takové kroužky v nabídkách Domů dětí a mládeže nechybí. „Nově nabízíme španělštinu, uvidíme, jak se chytne. Už dva roky se nám slušně drží francouzština, zájem je také o ruštinu. Samozřejmostí je angličtina a němčina," říká Iveta Hanušová, ředitelka DDM Jednička ve Dvoře Králové. Tady v loňském roce poskytovali zájmovou činnost pro více jak 800 dětí.

Potěšitelné je, že ani tradiční činnosti nezůstávají stranou. „Letos otvíráme třeba kroužek tradičních kuželek. Vloni jsme poprvé zkusili včelaření a zájem byl, takže pokračujeme. Dokonce úplně první přihláška, která teď přišla, byla právě na tuhle činnost," dodává Iveta Hanušová. Poprvé letos ve Dvoře Králové nabízí také populární kroužek mažoretek. „V okolí je běžný, my jsme se k tomu ale nikdy nedostali, až teď," říká.