Víkendové lyžování si užily tisícovky lidí, podmínky jsou ideální. Poslední den v týdnu navíc přálo počasí. „Svítí sluníčko, lyžování je jako v lednu. V sobotu přijelo tak 6000 lidí, včera jich tu bylo ještě tak o tisícovku víc,“ řekl Jiří Beran ze špindlerovského areálu v Krkonoších.Protože se ochladilo, sníh na svazích je kvalitní. V sobotu i trochu sněžilo. Vlekaři proto předpokládají, že půl až metrová vrstva sněhu vydrží až do velikonočních svátků.

„Podmínky jsou excelentní, prašan na technickém sněhu. Je krásné počasí, minus osm stupňů. Předpokládám, že budeme jezdit do Velikonoc,“ řekl Oldřich Štos ze skiareálu Sněžník v Dolní Moravě.Zatímco ale do Krkonoš zamířily o víkendu tisíce lidí, v Dolní Moravě pobývaly stovky rekreantů a spíše ubývají. Areál těžil hlavně z jarních prázdnin, zejména brněnských. Lyžaři využili dobré podmínky i v jiných centrech na východě Čech, například v Říčkách v Orlických horách. I tady by chtěli udržet vleky v provozu až do Velikonoc.

Podmínky pro túry na hřebenech Krkonoš ale ideální nejsou. Platí tu druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Na vrcholcích leží přibližně 120 centimetrů sněhu. Za poslední dny připadlo až 35 centimetrů.