Do úterý 2. dubna probíhá na YouTube kanále hlasování, které může posunout dvorské školáky k celkovému vítězství. Hlasovat můžete zde:

Zdroj: Youtube

Projekt vypracoval žákovský parlament Základní školy a Praktické školy ve Dvoře Králové nad Labem v Přemyslově ulici pod vedením svých pedagogů. Byl založen na spolupráci s mateřskými školkami, pro které vymysleli a zpracovali projekt s název „Školkáčci.“ Ten zaujal odbornou porotu natolik, že se dostal do užšího výběru deseti nejlepších projektů.

V příštích dnech se bude rozhodovat o tom, který projekt bude vyhodnocen jako opravdu nejlepší ze všech v republice. Do 2. dubna se budou počítat pouze lajky u videí právě na YouTube kanále. K těmto výsledkům se připočte také hlasování odborné poroty a hlasování hostů. Body získané z hlasování veřejnosti tvoří 40 procent z celkového počtu.

Bez ohledu na výsledek hlasování se členové deseti vybraných žákovských parlamentů, tedy i toho ze Dvora Králové, mohou těšit na návštěvu Prahy. Ve čtvrtek 4. dubna tam v Poslanecké sněmovně svůj projekt představí. Porota a přítomní hosté přímo na místě vyberou nejinspirativnější žákovský projekt roku.