O zábavu pro děti se postará soubor Vosa z Trutnova. Nebudou chybět oblíbení veverčí maskoti Emil s Emilkou, moderní klauni, mimové či chodci na chůdách. Nedílnou součástí oslav budou i v letošním roce šikovní dřevosochaři.

"Vzhledem k tomu, že prázdninový provoz bude v plném proudu, přizpůsobili jsme program maximálně pro rodiny s dětmi," konstatovala ředitelka Stezky korunami stromů Krkonoše Marie Jarkovská.

Oslavami třetích narozenin Stezky však letní akce nekončí. "Na srpen chystáme sérii večerních prohlídek Stmívání na Stezce, které budou vždy zakončeny při západu slunce, který bude doplněn živým hudebním vystoupením na vrcholu věže, skleničkou šumivého vína a občerstvením. Tato akce je velice oblíbená pro svou neopakovatelnou atmosféru, kterou si může užít jen omezený počet návštěvníků," vysvětluje Marie Jarkovská.

Novinkou Stezky korunami stromů Krkonoše jsou dvě sochy nosorožců černých, dva a půl tuny těžká samice a 200kilogramové mládě, od dřevosochaře Martina Kučery z Nového Bydžova. Lidé si je můžou zblízka prohlédnout pod vyhlídkovou věží.