„Návštěvnost lázní roste, a to i v klientele individuálních turistů. Nejvíce návštěvníků je tradičně z Česka, následuje polská klientela na druhém místě. Dále jsou v zastoupení slovenští a němečtí hosté. Nyní v probíhající lyžařské sezoně velmi stoupla také návštěvnost našeho aquacentra a fitness centra,“ uvedl Ivan Kalinkin ze Státních léčebných lázní Janské Lázně.

Lázeňští hosté si mohou dopřát koupele, masáže, zábaly, ale také inhalační terapii s molekulárním vodíkem a ozdravující pitnou kúru, založenou na pití vodíkové vody. Posilování imunity pomocí lázeňských procedur obohacených o molekulární vodík se stalo mimořádnou novinkou loňské sezony.

Exoskelet je pomůcka, jediná ve střední Evropě vyrobená pro dítě vývojářskou firmou Mebster.
Po zánětu míchy pomáhá dětskému pacientovi na nohy unikátní chodítko

„Molekulární vodík zvyšuje účinnost stávajících procedur a urychluje léčbu pacientů. Molekulární vodík je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu. Je to nejmenší molekula ve vesmíru, umí proniknout do vnitřních struktur tělesných buněk, kde poté účinně a pozitivně ovlivňuje biochemické reakce. Je nejsilnějším, a přitom selektivním antioxidantem, má ověřené protizánětlivé a regenerační účinky. Lidskému tělu je zcela přirozený,“ vysvětlil Martin Voženílek, ředitel Státních léčebných lázní Janské Lázně.

Terapie a procedury, které jsou na molekulárním vodíku založené, nebo jsou jím obohacené, pomáhají například lidem s kardiovaskulárním onemocněním, rakovinou, nadváhou, cukrovkou, neuro-svalovým onemocněním, neurodegenerativním onemocněním, únavovým syndromem, autoimunitním onemocněním, akutním zánětlivým onemocněním. Významně pomáhají, jak bylo vědecky prokázáno, i rychlejší regeneraci po covidu.

Rehabilitační lékař Petr Olšák úspěšně aplikuje novou metodu v dětské léčebně Vesna v Janských Lázních.
Peter Olšák léčí ve Vesně ochrnutí unikátní kombinací akupunktury a elektroléčby

„Zájem o wellnessové pobyty je velký a nárůst zaznamenáváme každoročně. Preferovanými pobyty jsou nejčastěji týdenní s masážemi, perličkovými koupelemi, rašelinovými a parafinovými zábaly. Ale také víkendové pobyty. Program je zaměřený na ty, kteří nemají mnoho volného času, ale přesto hledají cestu k obnově fyzických a psychických sil,“ dodal Voženílek.

Další novinkou v léčebných lázních Janské Lázně je terapie pomocí virtuální reality. Při terapii pomocí virtuální reality, která nabízí více než 30 aplikací, pacient rehabilituje ve virtuálním prostředí. Může se procházet lesem, sbírat ovoce, chytat ryby nebo na noční obloze hledat souhvězdí. „Využíváme ji pro dětské i dospělé pacienty od loňského roku. Tento způsob rehabilitace motivuje a stimuluje pacienty k posouvání jejich osobních hranic. Například pacienti po cévní mozkové příhodě si mohou v aplikacích vyzkoušet činnosti, které jim pomáhají vrátit se zpět do běžného života," upřesnil ředitel státních lázní.