Akci již čtvrtým rokem pořádá Mateřské centrum Barvínek ve spolupráci s Eurohusky týmem z Čisté. Nejen dětští návštěvníci tak mají možnost se blíže seznámit s tímto sportem, který má v Krkonoších více než dvacetiletou tradici.

Děti nejen jezdily se psím spřežením za doprovodu zkušeného mushera a závodníka Pavla Pfeifera, ale též pomáhaly při přepřahání a napájení tažných psů; zejména členové musherského kroužku, který byl v Čisté založen právě před čtyřmi roky též díky podpoře obce a Libereckého kraje.

„Už jen těžko bychom se při těchto jarních akcích obešli bez pomoci dětí z kroužku,“ chválí mládež Pavel Pfeifer. „A jsme rádi, že se tomuto sportu s naší pomocí věnují – patří k tomu samozřejmě pravidelné tréninky a jako vyvrcholení sezóny i závody.“

Možnosti svézt se s desetispřežím tažných závodních psů využilo během nedělního dopoledne asi 35 dětí z Čisté i z okolních vsí, a našli se i zájemci, kteří vyzkoušeli jízdu na koloběžce tažené dvěma psy. Ti nejtrpělivější ještě nakonec absolvovali i prohlídku psince.

Eurohusky tým Čistá u Horek, www.eurohusky.cz