Výjimečnou podívanou si připravila pro návštěvníky Krkonoš na jarní prázdniny Stezka korunami stromů v Janských Lázních. Je poprvé osvětlená po celé délce trasy, doplněná o 3D a 2D modely lesních zvířat v nadživotní velikosti. Až do 17. března je kvůli tomu prodloužená otevírací doba. Poslední vstup je možný v 19.30, aby měl každý dostatek času vychutnat si nevšední cestu korunami stromů. Provozní doba Stezky, restaurace V korunách i obchodu se suvenýry je prodloužena do 20.30. Vstupenky jsou k zakoupení na pokladně či e-shopu stezky.

V Peci pod Sněžkou je novinkou, která zpestří sobotní večery o jarních prázdninách v krkonošském středisku, akce Night shopping. Místní služby a obchody, nejen se sportovním vybavením, budou mít otevřeno vždy v sobotu až do 21 hodin.

Takhle vypadá Jubilejní cesta na Sněžku v létě. V zimě je uzavřená kvůli lavinovému nebezpečí a náročným zimním podmínkám.
Neuměli vysvětlit, proč šli do zákazu, popsal záchranář z Pece případ na Sněžce

Hosté si můžou užít bobování zdarma na sjezdovce ve SkiResortLive parku Javor. Každou sobotu do 2. března v časech od 16 do 19 jim přepravní pás ulehčí cestu nahoru a pro maximální bezpečnost a zážitek bude celý večer nasvícen, stejně jako sjezdovka. Kluzáky jsou k zapůjčení zdarma, ale jejich množství je omezené.

Otevřená je v Peci pod Sněžkou i bobová dráha v Relaxparku, která zůstává standardně v provozu až do 19 hodin.

Krkonošská Malá Úpa je nejvýše položenou obcí ve východních Čechách.
Pivo, hokej, kino. V nejvýše ležící východočeské vesnici to není jen o lyžování

Lyžařský areál v Malé Úpě nově otevřel víceúčelový kinosál v Centru Hořec, vedle promítání filmů se tam konají i další kulturní akce: 10. února koncert kapely Rohořez, 14. února cestovatelská přednáška Radky Tkáčikové s názvem Treky pod nejvyšší hory světa, 16. února divadlo Paleťáci, 19. února talkshow Evy Čížkovské s manželským hereckým párem Michaelou a Romanem Tomešovými.

Premiéra filmu o Evě Adamczykové ve Špindlu

Skiareál Špindlerův Mlýn nabízí jízdu rolbou na vrchol sjezdovky do horské Restaurace Na Pláni, kde se servíruje pětichodové degustační menu. V sobotu 10. února se vrhnou na sjezdovku ve Svatém Petru bikeři při akci Špindl Chinese Downhill. Při hromadném závodě budou sjíždět neupravenou červenou sjezdovku.

Filmový dokument Efka o Evě Adamczykové se bude promítat v premiéře 16. února na dojezdu sjezdovek ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně.Zdroj: Red Bull CZV pátek 16. února od 18 hodin se bude promítat ve Svatém Petru na dojezdu sjezdovek na venkovním promítacím plátně v exkluzivní premiéře filmový dokument Efka - Nejrychlejší holka ve vesmíru. V něm snowboardcrossařka Eva Adamczyková v otevřené, 55 minut trvající zpovědi odhaluje zákulisí svého týmu a prostředí, ze kterého pochází, vzpomíná na své vzestupy a pády, mapuje počátky a postupné formování své sportovní kariéry. Dokument předkládá unikátní archivní záběry i výpovědi, které se doposud nikde neobjevily. Chybět nebude Evy nezaměnitelný humor a optimismus. Vstup bude zdarma, po promítání proběhne afterparty.

Eva Adamczyková
Adamczyková: Smrt maminky? Byl to velký boj. U zranění jsem věděla, že je zle

„Ve chvíli, kdy jsme začali s natáčením, byl tým Evy skoro přesvědčený, že kvůli zranění její aktivní kariéra končí. Byl to velký risk příběh začít dokumentovat, ale všichni jsme tajně doufali a věřili, že na konci nás čeká happy end,“ popsal začátky natáčení režisér Markus Krug.

Hlavní protagonistka se přiznala, že pro ni bylo těžké zvyknout si na neustálou přítomnost kamer a skoro celé dva roky pozorovat, jak se za ní vrací filmový štáb. „Musela jsem se naučit myslet na to, že se v životě dějí věci, o kterých bych měla dát dopředu vědět, protože se hodí je natočit,“ přiznala Eva Adamczyková. Na dokumentu oceňuje, že si nevšímá jen jí, ale celého týmu, bez nějž by - jak sama zdůrazňuje - nikdy nedosáhla takových výsledků. Samotnou ji překvapily některé archivní záběry ze situací, na které dávno zapomněla.

„Doufám, že se dokument bude líbit. Myslím, že je v něm spoustu vtipných situací, některé i dramatické a že to pěkně odsejpá,“ pozvala diváky ke sledování úspěšná olympionička. Dokument bude k vidění od 16. února na Voyo.cz.

Termíny jarních prázdnin podle okresů:

5. 2. - 11. 2. 2024

Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Karviná.

12. 2. - 18. 2. 2024

Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek. Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou.

19. 2. - 25. 2. 2024

Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín

26. 2. - 3. 3. 2024

Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál

4. 3. - 10. 3. 2024

Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník

11. 3. - 17. 3. 2024

Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město, Prostějov

Zdroj: MŠMT ČR