Bude sněžit, bude teplo, rozmary počasí nemají konce. A příznivci zimních sportů aby si hodili korunou, jak to asi dopadne.

„Sněhu není tolik, kolik bychom si přáli a děti na prázdninách zasloužily, ale podmínky jsou stále dobré s ohledem na oblevu a absenci přírodního sněžení. Čekáme, až teploty opět dovolí využít zasněžování, do které jsme před zimou tolik investovali. Pak je dosněžení otázka pár dnů. Rokytnice je připravená a natěšená na všechny příznivce lyžování, služby včetně půjčoven a lyžařských školiček fungují," podotkl například k současné situaci ve skiareálu Rokytnice nad Jizerou ředitel Michal Kopecký.

Zábava mimo svah

Jarní prázdniny jsou pro zimní střediska jedním z nejdůležitějších období. Proto chystají i nejrůznější doprovodné akce. „Den plný soutěží a her proběhne v Herlíkovicích už zítra. Připravujeme módní přehlídku aktuální kolekce sportovního oblečení Kjus, koná se zumba party na sněhu, bungeerunning, slalom na sněžnicích, snowtubing či projížďky vozy BMW v extrémních podmínkách. Zajímavostí je měření zraku přímo na sjezdovce," přiblížila program Šárka Lachoutová.

Provoz v Harrachově od neděle omezuje oprava hlavní lanovky na Čertově hoře. „Předpoklad je, že by od této neděle mohla být opět v provozu," uvedl zástupce ředitele areálu Vlastislav Fejkl.

Tábor už je plný

Skiareál v Mladých Bukách připravuje na týden od 22. do 26 února příměstský tábor. „Kapacita tábora, který se bude konat v režii naší lyžařské školy, je už ale plně obsazená," potvrdila zájem manažerka Kateřina Pilařová.

Že nejsou jarní prázdniny ohrožené, je přesvědčený i Miroslav Mádr, provozovatel vleku v Radvanicích v Jestřebích horách. „I když roztál veškerý přírodní sníh, vysoké teploty minulých dní jsme přestáli. Na sjezdovkách je dostatečná vrstva sněhu technického. Navíc výhled na další dny je optimistický."

Zpestřit si víkend na horách je možné i u dvou výjimečných akcí, které jsou aktuálně na programu. Dnes a zítra se ve Špindlerově Mlýně, přímo pod sjezdovkou ve Svatém Petru koná Czech Snow Polo Masters, ve Velké Úpě se zase bude hodně létat vzduchem při lyžařských i snowboardových Subaru Levorg Games.

Mimo sjezdovky je po celých Krkonoších sněhu málo, na Luční boudě ve výšce 1415 metrů je to pouhých 30 centimetrů. Lavinové nebezpečí se tak drží na nejnižším stupni.