Diváci, kterých se namačkaly do kostela čtyři stovky, pobavila talk show. V ní Richard Krajčo zpovídal Jaromíra Jágra a pokládal mu otázky, které před začátkem napsali návštěvníci. O zábavu bylo díky vtipným odpovědím postaráno, akci si viditelně užívali oba hlavní protagonisté. Překvapením sobotního večera byla návštěva známého lanškrounského kněze Zbigniewa Czendlika. „Jsem unešený a plný dojmů, co se tady v kostele děje,“ prohlásil Czendlik a pochválil frontmana kapely Kryštof za záchranu a nebývalé oživení kostela.

Richard Krajčo a Jaromír Jágr bavili diváky v kostele v Chotěvicích.
VIDEO: Do StarDance tančit nejdu, bránil se Jágr výzvám zraněného Krajča

Jaromír Jágr byl se sobotní akcí v chotěvickém kostele spokojený. Častokrát byl vidět jeho typický široký úsměv od ucha k uchu. „Bylo to výborné a vtipné, kostel byl plný lidí. Doufám, že si přišli na své. Akce navíc podpořila dobrou věc. S Ríšou jsme oba věřící,“ řekl Deníku. 

Zdroj: Deník/Jan Braun

Také Richard Krajčo byl rád, že se jim podařilo pobavit diváky. „Moc se mi to líbilo. Měl jsem z akce dobrý dojem. Důležité ale je, jestli se bavili lidi. Podle toho, kolikrát vybuchli smíchy, tak myslím, že ano, že zažili výjimečný večer ve výjimečném prostředí. Byl umocněný tím, že jsme odhalili další obraz křížové cesty, který se zrestauroval díky Jardovi. Myslím, že tady v kostele byla řada jeho fanoušků, kteří ho takhle neznají. Měl hluboké myšlenky, ale také spoustu momentů, kdy se člověk nasmál a předvedl se jako komik,“ pochválil slavného hokejistu Richard Krajčo.

Karin Krajčo Babinská v kostele sv. Petra a Pavla v Chotěvicích, který opravuje s manželem Richardem.
Kostel Richarda Krajča nemá obdoby. Jsou tam Spiderman, Bart Simpson i Mona Lisa

Sobotní akce se mohla konat i proto, že taneční show České televize StarDance, ve které Krajčo účinkuje, se místo tradiční soboty mimořádně přesunula na neděli kvůli oslavám 105. výročí vzniku samostatného Československa a udílení státních vyznamenání na Pražském hradě. Richard Krajčo přiznal, že půjde do nedělního kola StarDance zdravotně indisponován. 

Zdroj: Miloš Šálek

„V sobotu ráno jsem trénoval a bohužel se zranil. Takže doufám, že budu moct tančit dál. V neděli máme jive, což je zrovna tanec, při kterém musím hodně zvedat nohy a kopat. Uvidím, jestli to zvládnu,“ řekl v sobotu večer. Jak mu to půjde, můžou diváci sledovat v přímém přenosu ČT.

Karin Krajčo Babinská v kostele sv. Petra a Pavla v Chotěvicích, který opravuje s manželem Richardem.
Karin Krajčo Babinská: V Chotěvicích je nám dobře, máme to tady rádi