Vloni 100 tisíc na galerii, letos to samé plus dalších sto na divadelní delikatesy. Podporu společenského centra Uffo se rozhodl podnikatel Jiří Grund zdvojnásobit. Přitom není zdejším občanem, bydlí a podniká v nedalekých Mladých Bukách.

„To nic neznamená, ostatně jak se u nás říká, Trutnov je vlastně naše předměstí," pošťouchl při podpisu smlouvy starostu Ivana Adamce. Ten je sice známým patriotem, žert ale přijal s úsměvem a iniciativu ocenil. „Udržet provoz a udržet kvalitu. To byly dvě věci, které jsme při stavbě Uffa viděli jako možný zádrhel. U čistě komerčního programu by to zřejmě nebyl problém, kvůli tomu ale Uffo nevzniklo. Zatím se vše vyvíjí podle představ a velmi si vážím lidí, kteří k tomu chtějí pomoci. Bez mecenášů by bylo divadlo nanejvýš průměrné, ale my chceme Trutnovu i celému regionu nabídnout víc."

Divadelní delikatesy jsou v současné době nejprogresivnější řadou Uffa a mají velkou budoucnost. „Chceme je v příští sezóně postavit trochu jinak a výjimkou snad nebudou ani zahraniční hosté světového jména," podotkl ředitel Uffa, Libor Kasík.

„Vážíme si toho, co tu vzniká. Jak programu galerie s předními jmény české výtvarné scény, tak právě vize divadelních delikates. S důrazem na kvalitu, i přes riziko komerčního neúspěchu. Za-ujalo nás, že tu chtějí dělat věci jinak, proto jsme se rozhodli zdvojnásobit náš příspěvek," vysvětlil důvody Jiří Grund.

A na co se mohou letos návštěvníci těšit? Galerie představí například Vladimíra Kokoliu či Lukáše Rittsteina s Barborou Šlapetovou. V jednání pro nové delikatesy je skvělá performerka Amy G či kanadská parta bruslařů Le Patin Libre. „Taková představení bychom z běžného rozpočtu zaplatit nemohli, ale díky podpoře soukromé sféry i našim dobrým kontaktům v zahraničí se o ně pokusit můžeme," dodává Libor Kasík.